قانون جدید تمدید اقامت ترکیه سال 2020 میلادی

قانون جدید تمدید اقامت ترکیه سال 2020 میلادی

قانون جدید تمدید اقامت ترکیه سال 2020 میلادی:

متاسفانه قانونی در ترکیه به تصویب نهایی رسید که در این قانون اجازه ی اقامت شهروندان کشورهای آسیایی از جمله ایران که قصد تمدید اقامت را دارند لغو خواهد شد.

این بدین معناست که اگر شما قبلا در ترکیه زندگی میکنید دیگر نمیتوانید برای سال جدید اقامت خود در این کشور را تمدید کنید و یک سال دیگر در ترکیه بمانید.

افرادی که تازه به ترکیه می آیند میتوانند برای بار اول اجازه ی اقامت توریستی یکساله دریافت نمایند اما بعد از آن برای سال جدید نمیتوانند نمیتوانند دوباره در ترکیه یک سال دیگر بمانند مگر اینکه نوع اقامت خود را از توریستی به نوع دبگری مانند خرید ملک یا ثبت شرکت یا اقامت تحصیلی تبدیل کنند.

اگر شما اصرار دارید که برای سال دوم هم در ترکیه بمانید راهکار های زیر وجود دارد:

1-ثبت شرکت

2-کار کردن بطور رسمی برای شرکت ترک و دریافت چالیشما ازین یا همان جواز کار

3-تحصیل  در دوره های تومر (آموزش زبان ترکی) و یا در دانشگاه

4-خرید ملک یا زمین 

5-ازدواج با فرد ترک (خانم یا آقا فرقی ندارد)

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما با شماره های زیر تماس بگیرید.

00905378446580       00982144440034

مزایای این قانون:

همواره وجود افرادی که اقامت توریستی کوتاه مدت داشتند بدون داشتن سرمایه و یا شرکت دردسر ساز بوده است. معمولا این قشر ضعیف که  سرمایه ای ندارند از این نوع اقامت استفاده میکردند و اغلب افراد تبهکار و مجرم و کلاهبردار نیز از این قشر بوده اند. این قانون سبب شده است که افرادی که خانه دار هستند یا شرکت دارند و یا محصل هستند در ترکیه بمانند و افراد دیگر کم کم از خاک ترکیه خارج شده و امنیت اجتماعی مناسبتری برای همه بوجود خواهند آورد.

معایب این قانون:

از نظر انسانی صحیح نیست که افرادی که در یک کشور زندگی میکنند را براحتی بیرون کنند. حال ممکن است این ها خانواده هایی باشند که تمام زندگی و آینده ی خود را بر اساس زندگی در ترکیه رقم زده اند و شرایط لازم برای خرید ملک یا ثبت شرکت یا تحصیل را نداشته باشند. بر این اساس متاسفانه این افراد مجبور به خروج از کشور و یا ثبت صوری شرکت در ترکیه میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا