تفاوت اقامت با شهروندی

تفاوت اقامت با شهروندی

خیلی از افرادی هنوز تفاوت اقامت و شهروندی را نمیدانند. اجازه ی اقامت  تنها مجوزی است که بر اساس آن شخص فقط اجازه دارد در خاک ترکیه حضور داشته باشد و معمولا این اجازه ی اقامت یکساله هست و هر سال تمدید میشود. در صورتی که این اجازه ی اقامت را شخص تمدید نکند دیگر نمیتواند در ترکیه حضور داشته باشد. اما شهروندی زمانی است که شما در حقیقت از نظر قانونی یک ترک محسوب میشوید و تمام حق و حقوق یک فرد ترک در ترکیه را خواهید داشت و میتوانید به سادگی پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و هر گونه کاری را که یک ترک میتواند انجام دهد از جمله کار و استخدام و غیره را شامل میشود.

شما با داشتن اقامت ترکیه باز هم یک خارجی محسوب میشوید و نه میتوانید سناسنامه ی ترک بگیریئ و نه میتوانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

در برخی موارد اگر شما 5 الی 7 سال اقامت داشته باشید میتوانید درخواست شهروندی ترکیه را بدهید که برای اطلاعات دقبق در این مورد میبایست با مشاوران حوزه ی اقامت ترکیه مشورت کنید زیرا هر اقامتی تبدیل به شهروندی نمیشود.

به ظور مثال اگر شما 5 سال اجازه ی کار داشته باشید میتوانید در خواست شهروندی بدهید. و یا اگر 5 سال در مقاطعی تحصیل کرده باشید و یک ملک به نام شما باشد میتوانید پاسپورت ترکیه در یافت کنید. همچنین با ثبت شرکت و خرید ملک نیز این مورد براورده میشود. اما اگر بخواهید به سرعت شهروند ترکیه شوید و پاسپورت ترکیه را بگیرید میبایست پروسه ی خرید ملک به ارزش بالای 250 هزار دلار و یا سرمایه گذاری به ارزش 500 هزار دلار داشته باشید.

همچنین موارد دیگری هم هست که منجر به شهروندی شده که در صفحات دیگر سایت ما نوشته شده است.

(برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *