اقامت ترکیه با اجاره نامه

Review of:

Reviewed by:
Rating:
5
On سپتامبر 14, 2019
Last modified:سپتامبر 14, 2019

Summary:

اقامت ترکیه با اجاره خانه

اقامت ترکیه با اجاره خانه

یکی از ساده ترین راه های کسب اجازه ی اقامت ترکیه، اقامت با اجاره ی ملک هست که بیش از 95 درصد افراد خارجی که در ترکیه زندگی میکنند از این راه استفاده کرده و میکنند.

هر ایرانی که قصد سفر به ترکیه را دارد بدون ویزا و تنها با خرید بلیط میتواند به خاک ترکیه وارد شود و تا 3 ماه بدون هیچ اجازه ای به راحتی میتواند در ترکیه بماند اما بعد از گذشتن 3 ماه دیگر اجازه ی ماندن ندارد و میبایست از اداره ی مهاجرت ترکیه درخواست اجازه ی اقامت بدهد تا بتواند به طور قانونی در ترکیه بماند. به اجازه ی اقامت ikamet izni  میگویند و به کارت اجازه ی اقامت kimlik کیملیک میگویند که معمولا این اجازه ی اقامت یکساله صادر میشود.

برای دریافت اجازه ی اقامت ترکیه یا کیملیک میبایست ابتدا شخص خانه ای را اجاره کند و در اصل اجاره نامه داشته باشد. سپس خود را بیمه کرده و با در دست داشتن بیمه اقدام به ثبت نام اینترنتی برای اخذ اقامت توریستی کند. به فرم ثبت نام اقامت توریستی ترکیه راندوو میگویند.

هنگامی که شما بصورت اینترنتی راندوو را میگیرید به شما اعلام میشود که در تاریخ مشخص شده به اداره ی مهاجرت رفته و مدارک خود اعم از بیمه نامه و اجاره نامه ، فیش واریز حق خاک و عکس و پاسپورت را تحویل دهید.

حق خاک به میزان مالیاتی میگویند که هر شخص خارجی میبایست برای ماندن در ترکیه به حساب دولت واریز کند که این مبلغ حدودا 500 الی 600 لیر در سال میباشد.    

معمولا 1 الی 2 ماه زمان میبرد که اجازه ی اقامت شما صادر شود و شما در این مدت میتوانید با نشان دادن برگه ی راندوو به ماموران پلیس یا هر اداره ای که از شما کیملیک خواست به آنها نشان دهید که درخواست مجوز اقمت را داده اید و اقامت شما غیر قانونی نمیباشد.

افرادی که به صورت سالیانه خانه اجاره نکرده اند و یا در هتل هستند و اجاره نامه ندارند میتوانند با تماس با ما مشکل خود را به سادگی حل کنند. افرادی که به دنبال بیمه هستنند میتوانند با تماس با ما از بیمه های مختلف برخوردار بشوند همچنین شما خودتان نیز میتوانید به اداره های بیمه ی سطح شهر مراجعه کرده و با پرداخت حق بیمه بیمه ی خود را طلب کنید. همچنین مراقب باشید بیمه ی سلامتی که دریافت میکنید برای اقامت معتبر باشد.

افرادی که پاسپورت ندارند و یا تاریخ اعتبار آنها کمتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد نمیتوانند اجازه ی اقامت بگیرند.

کیملیک در چه مواردی به کار میاید؟ آیا میتوان بدون کیملیک در ترکیه زندگی کرد؟

کیملیک در حقیقت کارتی است که نشان میدهد شما اجازه ی اقامت در کشور ترکیه را دارید و در صورت نداشتن این کارت پلیس ترکیه میتواند شما را از کشور اخراج و دیپرت کند بناربراین حتما به دریافت کیملیک اقدام کنین.

برای اجاره کردن خانه اکثر املاکی ها و صاحب خانه ها از شما کارت کیملیک را میخواهند که به انها نشان دهید بنابراین اجاره کردن خانه بدون داشتن کیملیک کار دشواری هست.

در ترکیه هر مستاجری میبایست قبوض اب و برق و گاز را به نام خود در اورد و به نام زدن و ثبت قبوض بنام افراد مستلزم داشتن کیملیک میباشد.

برای ثبت نام بچه ها در مهد کودک یا مدرسه و هر گونه ثبت نامی شما نیاز به کیملیک دارید.

برای ثبت نام کلاس های شهرداری و کلاس زبان ایسمک که برای بزرگسالان میباشد و به طور رایگان میباشد نیاز به کیملیک هست.

برای انجام هر گونه کار اداری و دولتی نیاز به کیملیک میباشد.

برای باز کردن حساب در بانک های ترکیه حتما باید کیملیک داشته باشید.

برای نوشتن هر گونه قرارداد رسمی با هر شخص حقیقی و یا حقوقی میبایست شما کیملیک داشته باشید.

بنابراین اگر ترکیه را بعنوان کشور زندگی خود انتخاب میکنین حتما اقدام به اخذ اقامت توریستی کنین و کیملیک دریافت کنید.

در نظر داشته باشید هر کشور و هر نقطه ایی در دنیا خصوصیات مثبت و منفی دارد و اینکه یک فرد بتواند در کشوری احساس خوشبختی کند و در کشور دیگری احساس نارضایتی کاملا بستگی به شخصیت و علایق فرد دارد بنابر این اگر کسی گفت ترکیه کشور مناسبی برای زندگی است شاید برای شما این حرف صدق نکند و یا برعکس.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا