اتوبوس‌‌ های هاواتاش Havataş ترکیه

اتوبوس‌‌ های هاواتاش Havataş

اتوبوس های هاواتاش در حمل و نقل عمومی استانبول اتوبوس‌های هاواتاش یا HAVABUS یک روش کم‌هزینه‌ در حمل و نقل عمومی استانبول برای رفتن و خروج از فرودگاه آتاتورک است.

این اتوبوس با قیمت 18 لیر با توجه به شرایط ترافیکی شما را در نیم ساعت از فرودگاه ها به میدان تکسیم (Taksim) می‌رساند.

ساعت کار اتوبوس‌های هاواتاش از ۴ صبح تا یک نیم شب است و هر نیم ساعت از فرودگاه های استانبول به سمت میدان تکسیم حرکت می‌کنند.

ایستگاه تکسیم این اتوبوس‌ها پایینتر از پارک گِزی در خیابان Abdülhak Hamit قرار دارد. در در ورودی این خیابان هتل معروف Point قرار دارد. همچنین در فرودگاه هم رو به روی ورودی سالن انتظار این اتوبوس ها است.

این اتوبوسها همیشه راس ساعت حرکت می‌کنند پس بهتر است پنج دقیقه پیش از حرکت در ایستگاه حضور داشته باشید.

استانبول دارای دو فرودگاه هست که یکی با عنوان فرودگاه جدید استانبول و دیگری با نام صبیحا در حال فعالیت میباشد. برای رفتن به این فر.دگاه ها حتما در نظر داشته باشید که اتوبوس مخصوص به فرودگاه مورد نظر را سوار شوید.

با توجه به فاصله ی بسیار زیاد این دو فرودگاه از هم در صورت اشتباه سوار شدن حتما پرواز خود را از دست خواهید داد بنابراین خیلی دقت کنید که اتوبوس به کدام فرودگاه میرود. این اتوبوس ها با نام هایی همچون هاواتاش یا هاوابوس یا هاوا ایست فعالیت میکنند.

معمولا اتوبوس های فرودگاهی به رنگ سفید هستند و تبلیغات فرودگاه بر بدنه ی آن کشیده شده است.

همچنین این اتوبوس ها جدیدا از محل های دیگری بجز تکسیم هم حرکت میکنند. بطور مثال شما میتوانید از سلطان احمد و یا از بیلیکدوزو یا هر منطقه ی دیگری به فرودگاه بروید یا اینکه از فرودگاه به آنجا بروید.

برای اطلاع از تاکسی در استانبول و هزینه های آن اینجا  کبک کنید.